Ознака: заталкан куршум

Заталкан куршум оштетил канцеларија на Агенцијата за вработување во Струга

Вработена во Агенцијата за вработување, вчера, во Полициската станица Струга пријавила дека во периодот од 16.30 часот на 10 август до 8.30 часот на...

Заталкан куршум завршил во полиците на аптека на булевар „Партизански одреди“

Синоќа околу 15 часот по полноќ вработени во аптека на скопскиот булевар „Партизански Одреди“ пријавиле дека забележале оти низ излогот влегол куршум од огнено...

Жена погодена од заталкан куршум во Клинички центар

Педесет и шестгодишна жена вчера пријавила дека додека седела на клупа во Клиничкиот центар во Скопје во раката ја удрило заталкано зрно односно проектил,...