Ознака: заразена

Жена од Тајланд по вторпат заразена од ковид-19

Жена од Тајланд по вторпат се заразила со ковид-19 откако го победила вирусот додека била во Бангкок кон средината на март, објавија тајландските медиуми...

Нов смртен случај од коронавирус, на вирусот позитивна и починатата пациентка...

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести во Скопје починала една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката имала...

Ѕвездата на „Хари Потер“ негира дека е заразена од ковид-19

Актерот Даниел Редклиф (30) беше жртва на суров трик што не се случи во еден од неговите филмови од сеијалот „Хари Потер“, туку во...

Филипче: Директорката на Клиниката за кожни болести е заразена со коронавирус

Директорката на Клиниката за кожни болести е заразена со коронавирус. Таа пред една недела се вратила од Италија и една недела одела на работа....