Ознака: дуелите

Македонија подготвена за дуелите со Шпанија

Двете репрезентации само еднаш играле на ЕП, и тоа во 1998 година, а победиле Македонките со 27-22. Денеска, од 18 часот, средбата се игра...

Шест интернационалци за дуелите со Грузија

На списокот најмногу играчи фигурираат од МЗТ Скопје, има и шестмина што настапуваат во странство (Магдевски, Димитријевиќ, Симиќ, Вајли, Савиќевиќ и Јакимовски), а по...

Ракометарите подготвени за дуелите со Египет

Работевме на некои детали во играта што ги планирам во иднина, но без голем притисок, во релаксирачка атмосфера, за да можеме што подобро да...