Ознака: дама

Првата дама ја злоупотреби позицијата

Хрватска со нова афера Загрепските медиуми деновиве обелоденија скандал во чиј фокус се најде првата дама Сања Мусиќ-Милановиќ, сопруга на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ. Имено,...

Џил Бајден ќе продолжи да работи додека е прва дама

Џил Бајден ќе влезе во историјата како прва дама што ќе продолжи да работи додека се наоѓа во Белата куќа. Д-р Бајден, која има...