Ознака: вил смит

Како Академијата казнуваше престапници пред Вил Смит?

По едномесечниот медиумски циркус за неславната шлаканица на 94-то доделување на „оскарите“, филмскиот свет веќе е подготвен да продолжи по еден од најзбунувачките настани...

Вил Смит прогласен за персона нон грата на „оскарите“

Актерот доби забрана за присуство на церемонијата во следните 10 години Актерот Вил Смит доби 10-годишна забрана да присуствува на церемонијата на „оскарите“ и другите...

Академијата ја прифати оставката на Вил Смит

Последиците по инцидентот на „Оскарите“ сѐ поригорозни Американската академија за филмски уметности и науки соопшти дека ја прифаќа оставката на актерот Вил Смит, пренесоа медиумите. -...

Сагата со шлаканицата на Вил Смит се приближува до крајот, ќе...

Сагата со шлаканицата на Вил Смит на „Оскарите“ можеби се приближува кон својот крај порано од очекуваното, пренесуваат западните медиуми. Дејвид Рубин, претседателот на американската...

Според Џим Кери, Вил Смит требало да биде уапсен!

Актерот Џим Кери јасно стави до знаење дека верува оти Вил Смит, удирајќи му шлаканица на Крис Рок за време на „Оскарите“, не само...

Шлаканицата на Вил Смит ги размрда и оние што веќе не...

Најголемиот предизвик е да ги натерате луѓето да гледаат. Тоа значи дека треба да има нешто различно во шоуто оваа година, нешто што ќе...

„Оскарите“ смислуваа трикови, но не ја планираа шлаканицата на Вил Смит

Годинашната церемонија на „Оскарите“ имаше хаотичен тек од почетокот, но ништо во досегашниот тек на 94-годишната историја на доделувањето на престижните филмски награди, не...

Вил Смит во новиот трилер „Близнак“

Добитникот на „оскар“, режисерот Анг Ли, заедно со славниот актер Вил Смит, создаде возбудлив и многу поинаков филм. Филмот „Близнак“ е полн со акција,...

Мартин Лоренс и Вил Смит заедно во „Лоши момци 3“

„Лоши момци 3“ (Bad boys 3), повторно се снима по 15 години пауза. Овој филм треба да се најде во кината на 17 јануари...

Вил Смит го прослави 50-от роденден со банџи-скок

Глумецот Вил Смит својот 50-ти роденден го прослави во кругот на семејството во Големиот Кањон, а притоа оствари и една своја голема желба -...