Ознака: Богородица

На Табановце и Богородица се чека од 30 до 45 минути

На граничните премини Табановце и Богородица утринава за излез од земјава се чека од 30 до 45 минути, соопштува Авто мото сојузот на Македонија. На...

Зошто Богородица плаче најмногу во Македонија

Пак сум збунет уште со насловот на денешнава колумна, драг читателу. Но знаеш дека без клучот на парадоксот и аналогијата поетот не тргнува на...

На „Табановце“ за влез и излез од државата се чека околу...

АМСМ информира дека поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез и излез од државата на граничниот премин (ГП) „Табановце“ е околу...

На „Табановце“ и „Богородица“ за излез се чека околу 30-40 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, додека на граничните премини „Табановце“ и „Богородица“ поради зголемена фреквенција на возила,...

Зголемена фреквенција на возила на „Богородица“, за излез се чека и...

Од 15 до 30 минути се чека за излез на граничниот премин Богородица и за влез во државава на  ГП Табановце поради зголемена фреквенција...

Метеж на граничните премини „Богородица“ и „Табановце“

На граничниот премин „Богородица“ за излез и на преминот „Табановце“ за влез во државава има зголемена фреквенција, времето на чекање утрово е околу 30...

На граничните премини Богородица и Табановце се чека околу 45 минути

Зголемена фреквенција на возила има на граничните премини „Богородица“ и на „Табановце“. Како што информира Авто мото сојузот на Македонија, за излез од земјава...

На „Табановце“ за влез во земјава се чека до 40 минути,...

АМСМ информира дека поради зголемена фреквенција на возила, на граничниот премин (ГП) „Табановце“ за влез во државата се чека 30 до 40 минути, додека...

„Мајчинството“ – од иконовидните претстави на Богородица до новите медиуми

На самиот почеток од 20 век, интензивните социјалистички движења меѓу другото ја поддржуваа борбата на жените за економска, политичка и социјална рамноправност со мажите....

Базиликата „Саграда Фамилија“ отворена со поставување на сјајна ѕвезда

Со поставување на сјајна ѕвезда, вчера беше отворена најпознатата зграда во Барселона, базиликата „Саргада Фамилија“, со кула висока 138 метри чија изградба започна во...