Ознака: бесправна сеча

Кривична за жител од село Пантелеј за сеча на 148 дабови...

Дваесетгодишен жител од кочанското  село Пантелеј заработи кривична пријава за бесправна сеча на 148 дабови стебла.  Како што информираат од МВР,  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани...