Ознака: Белингам

Козловски го собори шест дена стариот рекорд на Белингам

НАЈМЛАД ФУДБАЛЕР НА ЕВРОПСКИТЕ ПРВЕНСТВА Полскиот фудбалер играше на мечот со Шпанија на возраст од 17 години и 246 дена и го надмина за 103...

Тинејџерски рекорди на Белингам и на Гвардиол

Англија ја совлада Хрватска со 1-0 на стадионот „Вембли“ пред 18.500 гледачи во меч од 1-то коло на фудбалското Европско првенство (ЕП), со што...