Ознака: афера

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ со нови обвинувања за тоа кој е „паразит“

ВМРО-ДПМНЕ денеска објави нови имиња на функционери во аферата која ја нарекоа „Паразити“. Членот на Централниот комитет на партијата, Ивица Томовски, обвини дека поранешениот...

Мицкоски обвини за милионска афера, УЈП бара воздржување од шпекулации кои...

Управата за јавни приходи најостро ги демантира обидите за шпекулација од страна на опозициската политичка партија и нејзиниот претседател дека УЈП има афера. - Јавноста...

Бугарски бригаден генерал – крт на Москва во НАТО и во...

Нова шпионска афера во Бугарија Бугарското министерство за надворешни работи прогласи двајца руски дипломати за персона нон грата и им даде 48 часа да ја...

Парискиот надбискуп поднесе оставка – имал афера со жена

Папата Франциско ја прифати оставката на парискиот надбискуп Мишел Опети кога тој призна дека имал афера со жена во 2012 година. Во соопштението на Ватикан...

Аферата со „бентлито“ е метафора на нашето живеење

Агресивноста, безобѕирноста и малограѓанштината како „реални вредности“ Првичните опсервации откриваат дека манифестацијата на „бентли-феномените“ е всушност малку подлабока општествена аномалија. Анализите ќе покажат дека демонстрациите...

За факултетска диплома се „студира“ 30 дена

Во откривањето на аферата се споменува бројка од околу илјада издадени дипломи, а само во последните пет месеци биле документирани случаи за 300 незаконски...

Љубовната грешка му донесе 42 милиони долари на отпуштениот директор

Поранешниот извршен директор на „Мекдоналдс“ Стивен Истбрук ќе добие отпремнина од 41,8 милиони долари откако неговата љубовна афера со вработена во компанијата ја прекрши...

Има нешто гнило во државата македонска

Последните случувања со аферата со специјалното јавно обвинителство, ако не е намерно смислена во некоја непозната лабораторија и пласирана преку корумпирани новинари за остварување...

Гајсер: Се креира мрачно сценарио за да се стави пречка за...

Се креира мрачно сценарио за да се стави пречка за Македонија до патот на Европа и северноатланските интеграции кажа Ларис Гајсер во неговото гостување...

„Ла Верита“: Пендаровски се кандидира за спасител, оддалечувајќи се од Заев

Премиерот Зоран Заев е изолиран и внатрешно и надворешно по земјотресот предизвикан од објавените документи од страна на „Ла Верита“, кои докажуваат корупција во...