Ознака: асимптоматски

Деведесет отсто од новите позитивни случаи се асимптоматски

Претседателот на италијанското Здружение за антиинфекциска терапија (СИТА) вели дека над 90 отсто од новите случаи на коронавирус во Италија се асимптоматски, пренесува „Кориере...

Новите проценки покажуваат дека 25 до 50 отсто од носителите на...

Податоците од Исланд покажуваат дека 50 отсто од позитивните на коронавирус биле без симптоми, а САД проценуваат дека до 25 отсто од носителите на...