Алкараз втор пат по ред подобар од Ѓоковиќ во финалето на...

Третиот светски рекет, шпанскиот тенисер Карлос Алкараз попладнево го победи Србинот Новак Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон 2024 година - 6-2, 6-2, 7-6 (7-4). Средбата...

За утрешното финале на Вилмблдон билетите достигнаа цена над 10.000 долари

Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкараз, утре ќе се сретнат во финалето на Вимблдон. Ден пред финалето цената на билетите достигна неверојатна цена. Секој оној што ќе...

Смилковски: Ветуваме дека ќе го дадеме максимумот

КОШАРКА - ДЕНЕСКА ВО ПОЛСКА ПОЧНУВА 25. ЈУНИОРСКО ЕП 2024 Од ривалите на Македонија, најзвучна е Шпанија, која настапила на сите ЕП, а трипати била...

Мулти Eсенс се позиционираше на врвот

ШАХ - ПО ПЕТ КОЛА ВО ВТОРАТА МАШКА ЛИГА Во Струга продолжуваат мечевите од Втората шаховска лига на Македонија, а се одигра петтото коло од...

Техничка комисија од 12 члена го избира најдобриот фудбалер на ЕП

За наградата за најдобар фудбалер на Европското првенство (ЕП) одлучува тим технички набљудувачи на Европската фудбалска унија (УЕФА), кои внимателно го анализираат секој натпревар...

Карвахал, Начо, Хоселу и Белингем се кандидати за влез во елитен...

ФУДБАЛ Тие веќе освоија една европска титула годинава, со Реал Мадрид, а ако слават и на ЕП 2024 ќе се најдат на листата на која...

Историско финале за Шпанија и за Англија

ФУДБАЛ - ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ГЕРМАНИЈА Во мечот, утре (21 часот), Шпанија ќе игра за рекордна четврта континентална титула, а Англија за прва. За Шпанија...

Формула 1 ги објави домаќините на шесте спринт-трки в година

Формула 1 ги објави шесте места што ќе бидат домаќини на спринт-трки во 2025 година, а тоа се Кина, Мајами, Белгија, Остин, Бразил и...

Македонија утре игра за пласман меѓу осумте најдобри

РАКОМЕТ - ЕП 2024 ЗА ЈУНИОРИ Во следната групна фаза ќе се пласираат победниците на шесте групи и најдобрите две меѓу второпласираните (една од групите...

Кој ќе игра во новата Финалисима?

Аргентина или Колумбија ќе игра против Шпанија или Англија во четвртата меѓусебна средба на фудбалските прваци на Јужна Америка и на Европа, т.н. Финалисима,...