Криењето е најголемиот талент на мачките

Сите сопственици на мачки имаат забележано дека нивните миленици одвреме-навреме знаат да исчезнат без трага. И покрај тоа што ги знаете сите места во...

Петте најинтелигентни видови на животни во светот

Животни Сите знаеме колку се паметни кучињата. Тие можат да бидат обучени да откриваат дрога, експлозиви и рак кај луѓе, покрај тоа што им помагаат...

Неверојатни работи што кучињата можат да ги почувствуваат

Животни Сопствениците на кучиња често знаат дека нивните миленици го насетуваат тоа што го чувствуваат тие. Има многу интересни работи што вашиот миленик може да...

Златната рипка носи среќа во вашиот дом

Животни Во последните децении фенг шуи стана многу важно кога станува збор за уредувањето и внесувањето предмети во домот, за кои се верува дека носат...

Десет суперздрави намирници што се одлични за вашето куче

Животни Најдобар начин да го одржите вашето куче среќно и здраво е да го храните со висококвалитетна храна за домашни миленици и да има урамнотежена...

Лоша храна за кучињата: одделете ги фактите од неточните информации

Храната што вашето куче секојдневно ја консумира е исклучително важна за неговото здравје. Кога станува збор за хранење на кучињата, постојат многу извори на...

Потврдено: пражелките немале оклоп!

Пражелките се разликувале од денешните желки по многу работи Шкотски и кинески научници утврдиле нови докази според кои пражелките немале оклоп, а од нивните откритија...

Три раси на кучиња што се отпорни на многу болести

Животни Како и кај луѓето, здравјето на кучињата зависи од различни фактори, како генетика, исхрана, начин на живот... Меѓутоа, постојат раси што се познати по...

Најгрдото куче на светот

Животни Се одржа натпревар за избор на најгрдо куче на светот, а победата ја освои куче од мешана раса со чивава, по име Мистер Хепи...

Во дивината забележана златно-жолта зебра

Животните со нарушена концентрација на меланин се вистинска реткост и богатство за фотографите, затоа што ретко се среќаваат. Меѓутоа нивниот живот може да трпи...