Ознака: Зарина Првасевда

Зарина Првасевда ќе одржи концерти во Кочани, Битола и во Демир...

Зарина Првасевда, по фантастичниот концерт во Македонската филхармонија по повод издавањето на нејзиниот прв албум „Ехо“, најави мини-турнеја со концерти во неколку македонски града,...

Првенецот „Ехо“ на Зарина Првасевда во издание на „Југотон Кроација рекордс“

„Југотон Кроација рекордс“ го претставува „Ехо“, деби-албум на исклучителната македонска уметница Зарина Првасевда. Таа е македонска уметница, вокална изведувачка и музичарка, која исполнува и...

„Ехо“ – прв солистички концерт на Зарина Првасевда вечерва во Филхармонија

Младата артистка Зарина Првасевда вечерва со почеток во 20 часот ќе го одржи својот прв официјален солистички концерт во Македонската филхармонија. Концертот е насловен како...