Ознака: војна со Русија

Лавров го обвини Западот дека директно се бори против Русија во...

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. - Можете тоа...