Ознака: црква „Свети Спас“

Бугарите положија цвеќе во „Свети Спас“, Демерџиев реагираше за застојот на...

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи Иван Демерџиев положи венец со цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата...

Вашите политичари стануваат естрадни циркузанти и нѐ вратија во среден век,...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски посочи дека не гледа проблем Бугари да дојдат и да го слават Гоце Делчев, но не како бугарски револуционер...

Караници пред платото на „Свети Спас“, протоколот се правда со високиот...

Владата одредува каде снимателите ќе снимаат за време на чествувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев. На новинарите, пак, влезот во црквата им...

Граѓани собрани во близина на „Свети Спас“, безбедносната зона може да...

Група граѓани се собраа во близина на црквата „Свети Спас“ во Скопје пред безбедносната зона на местото до каде што дозволува пристап полицијата. Дел од...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ се упатија кон црквата „Свети Спас“

Делегации на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ предводени од лидерот Христијан Мицкоски се упатија кон црквата Свети Спас за да му оддадат почит на македонскиот револуционер...

Граѓани со македонски знамиња се собраа да чуваат стража кај гробот...

Со македонски знамиња, знамето со сонцето од Вергина и транспаренти, група граѓани се собра на улицата „Самоилова“ која води кон црквата Свети Спас, а...