Ознака: 80 милиони евра

На почетокот на февруари ќе пристигне финансиската поддршка од ЕУ за...

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска, во Брисел, оствари билатерален состанок со еврокомесарката за енергетика на Европската Унија, Кадри Симсон. На средбата присуствуваа и државната...

ЕУ на Македонија ќе и даде поддршка од 80 милиони евра...

Европската Унија на Македонија ќе и даде финансиска поддршка за справување со енергетската криза. Првата транша е во износ од 80 милиони евра, а...