Ознака: фудбалски натпревар

Најмалку 12 загинати во навивачко стампедо во Ел Салвадор

Најмалку 12 лица загинаа, а десетици други се повредени во стампедо на фудбалски натпревар во Ел Салвадор, пренесоа светските медиуми. Националната цивилна полиција во првичниот...

Потребни се 500 лица за да се одигра еден фудбалски натпревар

За да се одигра натпревар во една од петте најсилни европски лиги се потребни од 200 до 500 лица, почнувајќи од фудбалерите, судиите, медицинските...

Иранка се самозапалила за да не оди в затвор поради фудбалски...

Една жена се самозапалила затоа што се соочувала со можна казна затвор затоа што гледала фудбалски натпревар што не е дозволено за жените во...

Неколкумина приведени по инцидент на фудбалски натпревар во охридско

На фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК Сатеска од с.Волино и ФК Црно буки од Битола, во с.Волино-Дебрца, вчера околу 17.05 часот, дошло до...

Изнервиран вевчанец физички нападнал голман

Изнервиран поради загубен фудбалски натпревар, 22-годишен вевчанец физички го нападнал голманот на една од екипите. Како што соопшти МВР, надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга...

Пет лица загинаа при експлозија на бомба на фудбалски натпревар во...

Најмалку пет лица беа убиени и десетина ранети, при експлозија на бомба на фудбалски натпревар во Сомалија. Нападот се случил вчера во градот Барава, во...