Ознака: ухмр

Вонредна најава за невреме од УХМР

Од УНMР известуваат дека утре во ноќните часови и во петок под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса на повеќе места ќе биде...

УХМР: Се очекува летово да биде сушно и натпросечно топло

Со голема веројатност се очекува дека летото 2024 ќе биде топло и сушно. Според анализите за целиот југоисточен регион на Европа, се очекува летните...

Какво време нè очекува за празниците

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, освен во недела кога ќе биде претежно стабилно и потопло. Утре, како...

Викедов топло и стабилно време, следната недела локални дождови

Времето до крајот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, особено во северозападните делови ќе има услови за локална нестабилност...

Какво време нѐ очекува

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, на места пообилни и поројни, проследени со појава на грмежи и...

Сончево и топло до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен во...

УХМР најавува влажен бран

Под влијание на циклонска активност утре попладне, во текот на ноќта и во вторник времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со...

Какво време нè очекува

Во земјава денеска ќе преовладува променливо облачно и релативно топло, претежно во западните делови со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер...

Какво време нè очекува деновиве

Времето денеска ќе биде променливо облачно и тивко. Наутро и претпладне по котлините со појава на магла која во средината на денот ќе ослаби....

Утре ниски температури, ќе се спуштат и до минус 10

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека утре времето ќе биде сончево и многу студено, особено во утринските часови, кога температурата во најголем дел...