Ознака: ухмр

УХМР предупредува за можно невреме во Скопје и Македонија, ветер и...

ЦУК информира дека УХМР предупредува на можно невреме во земјава. - Поради насобраната голема енергија во атмосферата и благо зголемената влажност над нашето подрачје, денес...

Денеска температури до 41 степен

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер...

Колку високи температури нè очекуваат

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Минималната температура...

Какво време нè очекува денеска

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната...

Колку високи температури нè очекуваат

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека подрачјето на нашата земја и во следниот период ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса. Од...

Портокалова фаза, в петок температури над 40 степени

Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и...

Наредните денови: Топол бран со температури над 40 степени

Под влијание на топол бран во земјата следува период на стабилно и многу топло време со значителен пораст на температурата. Времето утре ќе биде...

Какво време нè очекува

УХМР најавува дека утре попладне, претежно во западните делови, како и во среда, на повеќе места, ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...

УХМР издаде жолт аларм за денеска

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите...

Состојбата со водостоите се смирува, се очекува нивото на водата да...

Состојбата со водостоите на реките во државава полека се смирува, нема нови врнежи и се очекува нивото на водата да се намали, вели во...