Ознака: успеси

Балканец има млади борачи на кои може да се гордее, од...

Младите борачи на Балканец од Штип изминатиот викенд остварија фантастични резултати на меѓународниот турнир „Победник" во Белград на кој учествуваа повеќе од 200 борачи...

Успесите на македонскиот филм не се плод на стратегиjа

Интервjу: Роберт Насков „Филмаџиите не се имуни на појавите во државата. Владее страв дека со искажување на своето мислење ќе си ја загрозат можноста да...

Вренези: Признанието е поттик за нови успеси во борењето

Покрај Вренези, признанија ќе добијат и спортските работници Сократ Ефтимовски (борење), Ванчо Јовановски (ракомет), Бесник Мурати (карате) и Ѓорѓи Вучков (атлетика) ПО ДОБИВАЊЕТО НА ДРЖАВНАТА...

Историски успеси на Мадагаскар и на Бенин

Домаќинот Египет и актуелниот првак на Африка, Камерун, нема да играат во четврт-финалето на фудбалскиот Куп на нациите на Африка. Мадагаскар, пак, е најпријатното...

Зошто клупската стратегија на Металург е и национална

Богатството на човечките ресурси и концептот за просперитет на нашиот спорт број 1 Трендот на премрежињата кај нас, кој силно се рефлектира и на спортските...

По успесите во Франција, посакувам да запеам на домашната оперска сцена

Елена Голомеова, оперска певица Најтешките оперски арии за мене се предизвик, адреналинот ми е максимален, а чувството на сценате е магично. Кога ќе ја допрете...