Ознака: улога

Чарли Шин ја доби својата прва голема улога по пет години

Чарли Шин, најпознат по улогата на Чарли во серијата „Два и пол мажи“, наскоро ќе се врати на малите екрани, дознава „Пејџ сикс“. Актерот, кој...

Дали Кина ја презема водечката улога во светот?

Состанокот на двете главни политички тела на Кинеската комунистичка партија (ККП) во Пекинг, кој треба да се одржи месецов, ќе ги утврди новите политики...

Медиумите во улога на министри

Зачестената медиумска размена на информации на релацијата Скопје - Софија последните недели само ги нагласува важноста и улогата што во општеството ги имаат професионалните...

Улогата на психологијата во информатичката технологија

Зарем не знаеме дека дигиталните алатки денес направија регрес на способностите, па многу деца не знаат основни математички процеси (делење, множење). Ниту ние, како...

Ова беше шанса да играм лик што е различен од сите...

Харисон Форд за филмот „Повик на дивината“ Романот за кратката авантура напишан пред речиси еден век, кој сè уште им служи како инспирација на децата...

Улогата на Законот за употреба на јазиците во предизборната кампања

Симптоматични се пристапот и третманот на одредени партии кон темата и партиските ставови за Законот за употреба на јазиците. Јасно е дека Венецијанската комисија...

Улогата на жените, култивирањето на дивите јаболка и гените на модерните...

Меѓу најзначајните постигнувања во областа на археологијата за оваа година се вбројуваат откритијата за улогата на жените во осветлувањето на светите средновековни текстови, култивирањето...

Кијану Ривс не знаел за огромната популарност која ја ужива

Се чини како обожавателите да не можат да одолеат на актерот Кијану Ривс, а како што изгледа, на него не може да одолее ни...

Џејден Смит ќе го игра младиот Кање Вест

Глумецот Џејден Смит ќе го игра раперот Кање Вест во неговите млади години, во новата серија „Омниверс“, која ќе ја продуцира самиот Кање. Станува...

Анџелина Џоли одби да ја глуми Селин Дион

Анџелина Џоли не сака да ја глуми Селин Дион во филмскиот мјузикл за животот на музичката ѕвезда, пишуваат американските медиуми. Според нив, на Анџелина ѝ...