Ознака: трговски центри

Дојави за бомби во 12 училишта и неколку трговски центри во...

 Дојави за поставени бомби попладнево се пристигнати на електронските адреси на 12 средни училишта, неколку трговски центри, МРТВ и Транспортниот центар. - Денеска (08.02.2023) околу...

Повеќе пријави за поставени бомби во трговски центри во Загреб

Загребската полиција денеска добила пријави за поставени бомби во неколку трговски центри, потврди Полициската управа во овој град. Полицијата веднаш излезе на терен и ги...

Трговските центри незадоволни, бараат да се укине забраната за влез на...

Трговските центри и трговците се незадоволни од одлуката на Владата да забрани влез на невакцинирани лица во објектите. Тие велат дека со ваквата мерка...

Од утре ковид-сертификати ќе се бараат и за влез во трговските...

Владата на денешната 99-та седница ги донесе најновите мерки, протоколи и препораки за заштита од Ковид-19, врз основа на препораките од Комисијата за заразни...

Данска и Словачка за Божиќ ги затвораат трговските центри

Данците и Словаците ќе ги затворат трговските центри и продавниците за Божиќ за да спречат ширење на коронавирусот. Данската влада ќе го стори тоа од...

Отворени трговските центри во Србија

Јавниот градски превоз во Србија почна да функционира нормално, а од денеска се отворени и сите трговски центри. За патниците во јавниот превоз задолжително е...

Трговските центри во Скопје со скратено работно време

Трговските центри Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол Mол најавуваат дека од денеска ќе работат со скратено работно време односно од 11 до...

Закани за бомби во трговски центри и медицински установи во Русија

Околу 30 трговски центри и 35 медицински установи во Санкт Петербург добиле анонимни закани за бомби, изјави извор од одделот за итни случаи за...

Купи две плати едно, како се купувало во старо Скопје

Како и секогаш, конкуренцијата е безмилосна, маркетингот доби статус на наука, а девизата купи две плати едно е сѐ поактуелна. Впрочем, таа девиза е...