Ознака: торнадо

Двајца загинати во торнадо во Тексас и Оклахома, 250.000 домови без...

Најмалку две лица загинаа, а голем број се повредени во торнадото што ги погоди американските сојузни држави Тексас и Оклахома. Торнадото предизвика штети на автопатот...

Торнадо во Чикаго, не работат аеродромите, илјадници жители без струја

Неколку торнада и бури со грмотевици го погодија поширокото подрачје на Чикаго, поради што аеродромите О'Харе и Мидвеј го прекинаа целиот воздушен сообраќај во...

Не метла, не багер, за нас треба антикоруптивно вшмукувачко торнадо!

Каков пример оставаме како држава што претрпе низа понижувања на трнливиот пат кон ЕУ? Го сменивме името, допрва ќе го менуваме Уставот, покажуваме дека...

Tројца загинати, многу повредени и разурнати домови по разорното торнадо во...

Најмалку три лица загинаа во разорното торнадо што го погоди градот Перитон во американската сојузна држава Тексас, соопштија локалните власти. Шефот на пожарникарите во Перитон,...

Најмалку 26 лица загинаа во торнадото што ги зафати југот и...

Најмалку 26 лица загинаа во налетот на торнада што погодија градови во јужниот и средниот запад на САД. Би-би-си денеска јавува дека силните ветрови оштетија...

Силно невреме однесе животи во САД

Невреме проследено со торнада и силен дожд однесе најмалку девет човечки животи на југот на Соединетите Американски Држави, а повеќе од милион луѓе останаа...

Спасувачите во САД тргаат по преживеани по торнадото

Спасувачи забрзано трагаат по преживеани во урнатините на куќите, откако неколку торнада поминаа низ јужните делови на САД, а најмалку девет лица загинаа во...

Поради торнада во јужниот дел на САД седум луѓе загинаа

Најмалку седум лица загинаа во торнада во југоисточните американски држави Алабама и Џорџија, соопштија локалните власти. Во државата Џорџија и во некои окрузи во Алабама...

Торнадо оштети куќи, урна далноводи и корнеше дрвја во САД

Во американските сојузни држави Алабама и Кентаки, силно торнадо денеска оштети куќи, урна далноводи и корнеше дрвја, соопшти Националната метеоролошка служба во Бирмингем и...

Силно невреме го погоди Неготино, поплавени улици, паднати дрвја и срушени...

Торнадо му се случи на Неготино, вртлог, велат од Центарот за управување со кризи (ЦУК) за МИА, по невремето што попладнево го зафати Неготинско...