Ознака: тејлор свифт

Тејлор Свифт испиша историја на наградите „греми“

Тејлор Свифт ја освои наградата „греми“ за албум на годината, со нејзиниот „Midnights“ од 2022 година, со што стана изведувачка со најмногу одличја во...

Тејлор Свифт го собори рекордот на Витни Хјустон на листата на...

Тејлор Свифт го собори долгогодишниот рекорд на Витни Хјустон за најмногу кумулативни недели поминати на првото место на табелата „Билборд 200“ на пејачка. Свифт достигнала...

Подготвување вечера, чаша вино и филм од Хичкок – Тејлор Свифт...

Таа обично е во движње – од пишување песни до глума и постојани турнеи. Но карантинот ја принуди 30-годишната пејачка и текстописец Тејлор Свифт...