Ознака: суди

Јамашита: Жените судии на Светското првенство ги „отворија можностите“

Ова се работи што треба да се надградуваат во иднина, сакам да видам како се градат, Ако сега заврши вака, нема да има никакво...

Кога институциите потфрлаат, јавноста го узурпира правото да им суди на...

Непочитувањето на принципот пресумција на невиност продолжува да урнисува човечки судбини Практиката на погазување на принципот на пресумција на невиност продолжува. Уште потрагично е што...

На Груевски ќе му се суди за „Траекторија“, Апелација го поништи...

На експремиерот Никола Груевски и понатаму ќе му се се суди за случајот „Траекторија“, одлучи скопска Апелација, иако судијата од Основниот кривичен суд Скопје,...

Специјалниот суд бара да му се суди на Салвини поради мигрантите

Специјалниот трибунал препорача да му се суди на поранешниот министер за внатрешни работи на Италија и лидер на крајнодесничарската Лига, Матео Салвини, бидејќи на...