Ознака: „Ремедика“

„Ремедика“ го одбележи 17-от роденден

Традиционална крводарителска акција Со традиционалната крводарителска акција, со која вработените уште еднаш ги потврдија хуманата мисија и професионалноста, првата приватна општа болница „Ремедика“ вчера го...

Старата „Систина“ ќе биде ковид-центар, лекувањето на трошок на државата

Министерот за здравство, Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“, истакна дека е постигнат договор...

Традиционална крводарителска акција во „Ремедика“

Вработените во првата приватна општа болница, преку чинот на дарување крв, ја покажаа својата хуманост на дело Традиционално, и оваа година, во пресрет на Светскиот...