Ознака: рекордерка

Канаѓанката Синклер е рекордерка со 185 репрезентативни гола

На мечот Канада - Сент Китс и Невис (11-0), во квалификациите за настап на олимпискиот фудбалски турнир во Токио, таа даде два гола и...

Хегерберг со 52 гола стана рекордерка во ЛШ

Норвежанката, четирикратна европска првенка со Лион, има одличен просек, оти 52-та гола во ЛШ ги постигна на 50 меча Норвежанката Ада Хегерберг (24), членка на...