Ознака: Регулаторна комисија за енергетика

Нов мандат за Бислимоски како Претседател на Регулаторна комисија за енергетика

Марко Бислимоски доби поддршка од пратениците за втор мандат за претседател на Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален...

Имаме техничка можност за проток на гас, но состојбата е сложена,...

По најавите од Русија за стопирање на испораката на природниот гас кон Бугарија, од Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) велат дека...

Горивата поскапи за денар до 2,5 денари за литар

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2,5 денари за литар, а цената на дизелот се зголемува за еден денар за литар, одлучи денеска...

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе го блокира сообраќајот пред Регулаторната комисија за енергетика

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со протест и утре пред Регулаторната комисија со почеток во 14 часот. Како што најави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, еден час...

РКЕ апелира да не се исклучуваат граѓаните со неплатени сметки

Регулаторна комисија за енергетика им препорачува на компаниите што се вршители на енергетски дејности, како и на јавните претпријатија што се даватели на водни...

Кривични за експретседателот на Регулаторна и тројца членови

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против лицата Д.П. (51), вработен како претседател и член на Регулаторна комисија за...

Бензините поскапуваат, цената на дизелот останува иста

Од полноќ поскапуваат бензините, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, новата цена на Еуросупер БС-95 се зголемува...