Ознака: прскање

Утре почнува прскањето против комарци во Скопје

Од утре до сабота, во периодот меѓу 23 и 4 часот, во Скопје ќе се спроведе првата фаза од прскањето против комарци. Ако временските услови...

Одложено прскањето против комарци во Југоисточниот регион

Најавеното прво прскање против комарци во Југоисточниот плански регион повторно е одложено. Од Центарот за развој на Југоисточниот плански регион информираа дека прскањето против комарци...

Се презакажува прскањето против комарци во Охрид поради најавите за дожд

Се презакажува најавената дезинсекција против комарци од утре за наредните денови, поради најавите за дожд и ветер. Центарот за јавно здравје од Охрид информира дека...

Светулките го осветлија Скопје

Климатските услови во изминатиот период во Скопје, кои беа проследени со топли и влажни периоди, претставуваа одлична подлога за размножување и за појавување на...

Можно е викендов Скопје да се спаси од досадните комарци

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов најави можно прскање против комарци овој викенд во Скопје. Во изминатиов период Скопје се задушува од инсекти. Иако постапката за...

Одложено прскањето против комарци

 Центарот за развој на Југоисточниот плански регион соопшти дека најавеното прскање против комарци што требаше да се реализира во сите десет општини во регионот...

В недела ќе се изврши авионско прскање против комарци во Југоистокот

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, во соработка со десетте општини од регионот, организира авио-третирање против комарци. Предвидени се две прскања на територија од...