Ознака: Продолжуваат

Авганистанските бегалци го напуштаат регионот, продолжуваат на Запад

Откако добија привремено засолниште во Албанија, Македонија и во Косово, на авганистанските бегалци, кои ја напуштија својата татковина по преземањето на власта од страна...

Западот и понатаму не го признава Лукашенко, протестите во земјата...

Повеќе земји од Европа, а од неодамна и САД се огласија дека не ги признаваат објавените резултати од изборите во Белорусија, а истовремено и...

Продолжуваат преговорите за кошаркарски селектор

Досега 13 тренери беа селектори на македонската репрезентација, а 14-от ќе ја предводи на патот кон пласманот на ЕП 2021 Преговорите со Октај Махмути за...