Ознака: податочен центар

Епл се откажа од изградба на податочен центар во Ирска

Американскиот технолошки гигант Епл соопшти денеска дека се откажал од планираната изградба на податочен центар во Ирска, вреден 850 милиони евра, поради судска битка...