Ознака: Охридска болница

Разрешен секретарот на охридската болница кој се вакцинирал преку ред

Директорот на охридската болница денеска ќе го разреши и суспендира секретарот на болницата, кој спротивно на Националниот план за ковид имунизација се вакцинира преку...

Второзаразениот жител на Кичево три седмици бил на лекување во охридската...

Второзаразениот жител на Кичево со ковид-19, последните три седмици бил на лекување во охридската болница и во истиот период немал контакти со локалните жители,...

Инспекторатот утврдил пропуст кај охридската болница

Министерот за здравство, Венко Филипче, посочи дека сè уште се чекаат резултатите на 16 пациeнти од Заводот за рехабилитација во Козле каде има заболени...

Забележани прекршоци во случајот на стружанката која почина

Има прекршувања во случајот со почината стружанка од коронавирус, која и покрај тоа што имала упат од матичниот лекар не била примена во охридската...

Кривична пријава за три лица за спроведена јавна набавка во Охридската...

СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.Л.(50) од Струга, шеф на отсек за комерција и јавни набавки во Општата болница Охрид, поради сомнение за...