Ознака: некст тајм

Мартин и Стефан – бренд амбасадори на Renault

• Брендот Renault со задоволство ви го најавува новото поглавје - Renaulution кој започнува со целосно новиот иновативен и импресивен Е-tech SUV Austral; • Бендот...

„Некст тајм“ албумот „Мајка“ и го посветија на татковината!

„Мајка“ е насловен новиот албум на дуото „Некст тајм“, што го сочинуваат близнаците Мартин и Стефан Филиповски, а премиерно беше претставен вчеравечер. Како и секогаш,...

„Некст Тајм“ ја обработија „Кога падна на Пирина“ во чест на...

Во преполната сала на киното „Милениум“ во Скопје вчеравечер се одржа премиерата на видеозаписот за песната „Кога падна на Пирина“, последна од бројните обработки...

Концерт на „Некст тајм“ на Китино кале

Летово Китино кале во повеќе наврати беше музички епицентар во регионот, каде што свои настапи имаа популарниот Лозано, групата „Паркети“ и други помалку познати...

Концерт на „Некст Тајм“ на Китино Кале следната сабота

Летово Китиното Кале во повеќе наврати беше музички епицентар во регионот, каде свои настапи имаа популарниот Лозано, групата Паркети и други помалку познати групи...