Ознака: негативен

Кичевецот негативен на тестот за мајмунски сипаници

Негативен е тестот на лицето од Кичево кое денеска беше тестирано од мајмунски сипаници, изјави вечерва за МИА портпаролот на Комисијата за заразни болести,...

Роналдо е негативен на ковид-19, се враќа в недела

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо доби зелено светло да се врати во својот тим откако имаше негативен тест на ковид-19, потврди италијанскиот клуб на...

И министерот Филипче негативен на ковид-19

Министерот за здравство, Венко Филипче, соопшти дека вечерва добил информација оти неговиот резултат на тестирањето на ковид-19 е негативен. - Негативниот резултат го добивам на...

Спасовски е негативен на ковид-19, но ќе остане во изолација

Премиерот Оливер Спасовски соопшти дека вечерва добил резултат од тестoт на ковид-19, кој укажува дека тој е негативен на коронавирусот. - Тестот што го добив...

Кумановскиот градоначалник тврди дека е негативен на коронавирусот

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, соопшти дека вчера со сопругата направиле тестирање на коронавирус во неколку лаборатории, а резултатите од тестовите биле негативни. Тој...

Пензионерот од „Сју Рајдер“ од Битола е негативен на ковид-19

Пензионерот на старскиот дом „Сју Рајдер“ во Битола, на возраст од 85 години, кој како сомнителен беше хоспитализиран во Клиничката болница во Битола и...

Заев негативен на ковид-19

Министерството за здравство информира дека тестот за коронавирус на претседателот на СДСМ Зоран Заев е негативен. Оваа информација следува откако денеска беше соопштено дека Лидерите...

Папата Франциско не е заразен со коронавирус

Папата Франциско е негативен на коронавирусот, пренесе денеска италијанскиот печат. Според новинската агенција „Анса“, тестирањето на поглаварот на Римокатоличката црква било извршено во хотелот Каса...

По вторпат негативен тестот на Меркел за коронавирус

И вториот тест на германската канцеларка Ангела Меркел е негативен на коронавирус, соопштија од нејзиниот кабинет. Таа од неделата е во самоизолација затоа што...

Тестот на Ангела Меркел негативен на коронавирус

Германската канцеларка Ангела Меркел беше тестирана на коронавирус и анализите се негативни. Меркел беше тестирана кога беше утврдено дека била во контакт со лекар...