Ознака: Лига на шампиони

Интер по втор пат го победи Милан и се пласира во...

Интер вечерва го победи Милан со 1:0 во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите. Стрелец на единствениот гол на оваа средба беше Лаутаро Мартинез,...

Елмас ќе се соочи со „орлите“ во осминафиналето на ЛШ

Во седиштето на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) во Нион попладнево со ждрепка беа одредени двојките за осминафиналето во Лигата на шампионите. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас...

Холанд не запира, собори рекорд и на Ван Нистелрој

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Центарфорот на Манчестер сити, кој играше само во првите 45 минути, постигна два гола, вкупно 28 на само 22 натпревари...

Анчелоти вели дека „не е изненаден“ што Реал не е прв...

Според обложувачниците, Реал Мадрид е петти фаворит за освојување на ЛШ, зад Пари сен Жермен, Манчестер сити, Баерн и зад Ливерпул. Но Анчелоти потсетува...

Баерн Минхен, Барселона и Интер во иста група

Актуелниот шампион Реал Мадрид, рекордерот со 14 титули, ќе игра во групата Ф со Лајпциг, Селтик и Шахтар. Украинскиот тим е среќен за „кралевите“,...

Утре во Истанбул ждрепка за составот на групите

Тимовите (32) ќе бидат поделени во четири барабани, од кои во првиот ќе бидат победниците во ЛШ и ЛЕ и од шесте најдоброрангирани нации...

Никола Митревски номиниран за најдобар голман во ракометната Лига на шампионите

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски е меѓу шесте номинирани за најдобар голман во ракометната Лига на шампиони. Европската ракометна федерација (ЕХФ), која традиционално го...

Реал Мадрид по 14. пат е шампион на Европа

Фудбалерите на Реал Мадрид го подигнаа 14-тиот пехар во Лигата на шампионите, откако вечерва со 1-0 го совлада Ливерпул во големото финале одиграно во...

Рекордна титула за Лион, историја и за Ренар, Ле Сомер и...

Во финалето, Лион ја совлада Барселона со 3-1. Ренар и Ле Сомер играа за Лион во сите досегашни осум триумфи во ЛШ, а Бомпастор...

Десетта реприза, а Реал Мадрид и Ливерпул третпат меѓу себе ќе...

Натпреварот треба да се одигра на 28 мај во Париз. Дуелот за европската титула помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид (играа меѓу себе и во...