Ознака: кумановка

Српскиот музичар Ѓорѓе Давид учествувал во сообраќајката кај Табановце, во која...

Кумановското обвинителство извршило увид во сообраќајната несреќа што се случи вчера пред граничниот премин Табановце во која загина 49-годишна жена од Куманово. Според првичните сознанија...

Во сообраќајна несреќа загина 49-годишна кумановка

Четириесет и деветгодишна жена од Куманово е жртвата во вчерашната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Куманово-Табановце на два километри пред граничниот премин...

Запленета дрога, приведена жителка на Куманово

Полициски службеници од СВР Куманово денеска ја лишиле од слобода С.Ј.(37) од Куманово. При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и...

Прв смртен случај од коронавирус во земјава

Министерот за здравство Венко Филипче на попладневната прес-конференција објави дека во земјава е регистриран првиот смртен случај од коронавирусот. Станува збор за жена од...