Ознака: коронаирус

Кои маски најдобро штитат во услови на зголемена заразност на коронавирусот?

Зголемувањето на бројот на случаи на ковид-19 ја подигна и свесноста за заштита од заразата, со што повторно се актуелизира прашањето кои маски пружаат...

Филипче: Засега не гледаме дека училиштата се ризик

Засега не гледаме дека училиштата се ризик во однос на епидемиолошката ситуација, односно за здравјето на децата, кажа министерот за здравство Венко Филипче на...

Пречката со замрзнувањето ќе ја направи вакцината на „Фајзер“ достапна само...

Кога вакцината против ковид-19 на „Фајзер“ и на „БиоНтек“ излезе од производство, фармацевтската компанијата „Шангај Фосун“ ќе ја врши дистрибуцијата преку комплексен и скап...