Ознака: изчезнат

Момче влегло да се капе во водите на брана и исчезнало:...

Момче влегло да се капе во водите на браната во близина на струмичкото село Дрвош и не излегло. Екипи трагаат по исчезнатото момче. -На 16.7.2023,...

На патот за Пелистер пронајден 78-годишен маж, кој бил пријавен за...

Полицијата пронашла исчезнато повозрасно лице на патот за Пелистер. Според информациите, синоќа, по добиена пријава од страна на 76-годишна жена, според која нејзиниот 78-годишен сопруг,...

Семејството моли за помош: Маж исчезна во Скопје

Семејството моли за помош, Алибен е исчезнат веќе трет ден. Алибен е виден последен пат на 1 февруари, како излегува од дома во Маџир Маало...

Во Србија исчезна новинар кој работел на истражување на убиството на...

Српската полиција распиша потерница по новинарот Стефан Цветковиќ откако било пронајдено неговото напуштено возило. - Во полициската станица во Бела Црква ноќеска е пријавено за...