Ознака: Зелена карта

„Зелена карта“ ќе се употребува во речиси сите области од јавниот...

Во Израел, стапи на сила одредбата за да се покаже т.н „Зелена карта“ за скоро сите области од јавниот живот поради масовното зголемување на...

Израел живее во меур со експериментот со „зелената карта“

Како што почна музиката се прошири бран на возбуда низ публиката. Јас дојдов на стадионот „Блумфилд“ во Тел Авив на концерт на израелскиот пејач...

САД ја продолжија забраната за одобрување зелени карти

Администрацијата на американскиот претседател, Доналд Трамп, ја продолжи забраната за одобрување зелени карти до крајот на годината. Висок службеник на администрацијата, кој сакал да остане...

Зелена карта само за богатите

Регулативата е фокусирана на стотици илјади имигранти што секоја година легално влегуваат во САД и кои аплицираат да станат американски државјани. Па, така, почнувајќи...