Ознака: застрелано девојче

Пукање во Чикаго за Ноќта на вештерките, застрелано е девојче

Седумгодишно девојче во костим на бубамара е застрелано додека собирало слатки низ куќите во Чикаго за Ноќта на вештерките, соопшти полицијата. Девојчето било погодено во...