Ознака: Жиру

Жиру соборувајќи еден, дојде на два „чекора“ до друг рекорд

ФУДБАЛ Репрезентацијата на Франција ја победи селекцијата на Австрија, со 2-0, во меч од фудбалската Лига на нации (ЛН), а вториот гол го постигна Оливие...

Жиру со ножички скрои победа за Челси

Голот со т.н. ножички на ветеранот Оливие Жиру (34) му донесе победа на Челси над Атлетико, 1-0, на мечот што се одигра на неутрален...