Фото: Маја Јаневска-Илиева

За време на обраќањето на претседателката на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен пратениците од опозицијата извадија транспаренти со пораки како „предавници на народот“, „јазикот и идентитетот“, „народот вели не, свестете се“, „да за ЕУ, не за асимилација“…

-Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија ги пренесоа пораките на народот со кого заедно протестираа масовно изминативе 10 дена, низ улиците на главниот град – информираа од партијата.

Фото: МИА
Фото: МИА
Фото: МИА