Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против 34 годишна жена со иницијали Р.Ѓ. од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

Полицијата соопшти дека пријавената во период од девет месеци, од банкомати во Кавадарци, од дебитна и кредитна банкарска картичка на Б.Ѓ. од Кавадарци подигнала 79.200 денари.