Македонија ги почна подготовките за тест-мечевите со првакот на Африка

Средбите со Египет се закажани за петок и сабота во Каиро РАКОМЕТ - НЕДЕЛА НА ЕХФ Според планот, вчера во Скопје селекторот на македонската ракометна репрезентација...

Металург почна со подготовките за новата сезона

Ракометарите на Металург попладнево во салата „Автокоманда“ во Скопје ги почнаа подготовките за новата натпреварувачка сезона. Подготовките ќе бидат поделени во три фази според планот...

Реми на Металург по две различни полувремиња

Мора да ги најдеме и да ги решиме причините за падот во играта. Кога ќе ја споредиме играта во двете полувремиња, резултатот е реален,...

Ракометарите на Металург први се вклучија во акцијата за поддршка на...

Мартин Серафимов и Момир Рниќ од Металург се првите ракометари кои се вклучија во акцијата за поддршка на уличните продавачи на „Лице в лице“,...

Кил го зголеми водството на листата според бројот на титули

РАКОМЕТ - ГЕРМАНИЈА ЈА ПРЕКИНА СЕЗОНАТА По видеоконференцијата, претседателите на клубовите со тричетвртинско мнозинство одлучија сезоната во Германија да заврши според моменталната состојба на табелата,...

Кирил Лазаров засега е МВП на Мундијалот

Капитенот на македонската репрезентација е прв на листата на која се собираат головите и асистенциите, со вкупно 37 поени, седум повеќе од најблискиот конкурент Десниот...

Три репрезентации на ова ЕП достигнаа највисоки пласмани

Од 24-те ракометни селекции што настапија на Европското првенство (ЕП), три репрезентации остварија најдобар пласман во својата историја, две ги повторија своите највисоки достигнувања,...

Металург ги почна зимските подготовки

Ракометарите на Металург ги почнаа подготовките за пролетниот дел од сезоната со тренингот одржан попладнево во салата „Автокоманда“. Златко Хорват, Бранко Канкараш, Марко Тарабокија, Стефан...

Почнува операцијата „пласман на ЕП 2024“

РАКОМЕТ Од денеска почнуваат репрезентативните мини-подготовки, првиот дуел со Луксембург е в среда во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје (19 ч.), а вториот со Турција...

Само победа е опција на мечот со Италија

По високата победа над Велика Британија со 32-15, македонската селекција денеска, од 18 часот, се среќава со Италија, која во 1-то коло загуби од...