Тојота со Фернандо Алонсо ја освои „24 часа Ле Ман“

Тојота ја освои една од најпрестижните автомобилски трки во светот - „24-те часа Ле Ман“, за првпат во својата историја. Една од ѕвездите во...

Марадона се извини за однесувањето

Легендата на светскиот фудбал Диего Армандо Марадона официјално се извини за своето однесување за време на натпреварот од СП во Русија, меѓу Аргентина и...

Мексико го приреди првото изненадување на СП, ја совлада Германија

Во дуелот од Ф групата селекцијата на Мексико го совлада актуелниот светски шампион Германија со 1-0. До победата, упорните и борбени Мексиканци стигнаа...

Федерер со титула во Штутгарт го прослави враќањето на врвот на...

Откако ја пропушти сезоната на земја, Роџер Федерер ја заврши својата прва недела назад на теренот со нова титула. На турнирот на трева...

СП: Србија славеше против Костарика

Репрезентацијата на Србија денеска оствари победа против Костарика на својот прв натпревар на Светското првенство 2018. Србите запишаа минимална победа од 1:0. Единствениот...

МотоГП: Лоренцо победи на патеката во Барселона

Хорхе Лоренцо со Дукати во МотоГП ја забележа втора последователна победа за сезоната на патеката во Барселона. Шпанецот ја продолжи победничката низа, која...

СП: Хрватска со рутинска победа над Нигерија

Хрватска ја победи Нигерија со 2:0 и излезе на чело во групата „Д“ на Мундијалот 2018. Тимот на Златко Далиќ целосно доминираше на натпреварот,...

Марвијк разочаран: Заслуживме барем реми

Тренерот на Австралија, Берт ван Марвијк, го прокоментира првиот натпревар на неговиот тим на Светски куп против Франција.  „Кенгурите“ играа солидно и имаа активен резултат...

Технологијата и помогна на Франција за успешен старт на Светското во...

Франција забележа многу тешка победа на стартот на СП во Русија, откако во Казан успеа да го победи аутсајдерот Австралија со 2:1. Во 58-та минута...

Паулињо: Бразил е подобро подготвен отколку во 2014-та

Фудбалерот на бразилската репрезентација, Паулињо смета дека тимот е многу поподготвен за напад на Светскиот куп сега, отколку што беше пред четири години на...