Ознака: Вила Водно

Силјановска Давкова во Вила Водно беше пречекана од досегашниот претседател Пендаровски

Гордана Силјановска Давкова, новата претседателка на Македонија, во Вила Водно беше пречекана од страна до досегашниот претседател Стево Пендаровски. Таа ја презеде функцијата претседател на...

Какви ингеренции има претседателот на државата?

Претседателот на ја претставува државата. Тој е врховен командант на вооружените сили. Своите права и должности ги врши врз основа и во рамките на...

Дојави за бомби во претседателската Вила Водно, судови, музеи, шопинг молови,...

Дојави за бомби утрово пристигнале на адресите на повеќе институции, трговски центри, спортски објекти, во Вила Водно кај претседателот на државата. - Денеска (21.02.2023) е...