Ознака: пронајден маж

На патот за Пелистер пронајден 78-годишен маж, кој бил пријавен за...

Полицијата пронашла исчезнато повозрасно лице на патот за Пелистер. Според информациите, синоќа, по добиена пријава од страна на 76-годишна жена, според која нејзиниот 78-годишен сопруг,...