Ознака: Илир Демири

Демири бара трпение од приватните специјализанти, им ветува повисоки примања по...

Министерот за здравство Илир Демири бара трпение од приватните специјализанти кои денеска стапија во штрајк и најавува дека по изборите ќе се избори со...

Пристигнати се вакцините за возрасни против голема кашлица, веднаш можат да...

Вакцините ДиТеПер за возрасни против голема кашлица се пристигнати во државата и веднаш ќе можат да се аплицираат, најави министерот за здравство Илир Демири,...

Недозволиво е насилството врз здравствените работници, тоа претставува закана за грижата...

Министерот за здравство во техничката Влада, Илир Демири на денешниот Европски ден за подигнување на свеста против насилството врз здравствените работници, 12 март, потенцира...

Ќе најдеме решение да му се помогне на Леонид Индов, за...

Министерот за здравство Илир Демири денеска на новинарско прашање во врска со случајот Леонид Индов изјави дека Владата и Министерството се комплетно посветени и...

Собранието ги избра Демири и Бајрами за министри по партиските препукувања

Собранието попладнево, во рамки на 143-тата седница, ги избра Илир Демири и Наим Бајрами за министри за здравство и за информатичко општество и администрација...

Џафери: Знаеме како работи Демири, на Бајрами треба да му се...

Премиерот го образложи предлогот за именување на министри Премиерот Џафери пред пратениците го образложи предлогот за именување на актуелниот директор на клиничката болница во Тетово,...

Д-р Илир Демири нов директор на тетовската болница

Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити денеска за нов директор на ЈЗУ Клиничка болница Тетово го именуваше д-р Илир Демири, кој на оваа функција...