Ознака: фудбалска репрезентација на Македонија

Грузија ги казни промашувањата на Македонија во решавачкиот дуел

Македонија загуби од Грузија со 0-2 на гости во решавачкиот меч од борбата за пласман во повисок ранг во фудбалската Лига на нации. Домаќинот...