Ознака: ЧетГПТ

Корисниците што наоѓаат грешки во ЧетГПТ можат да заработат до 20.000...

Компанијата „ОпенАИ“ има намера да ги награди оние што ќе пронајдат грешки во четботот ЧетГПТ. „ОпенАИ“ објави програма што ќе ги награди оние што ќе...

„Алибаба“ лансира ривал на ЧетГПТ

Кинескиот технолошки гигант „Алибаба“ го најави доаѓањето на својата технологија со вештачка интелигенција во стилот на ЧетГПТ, наречена Тонги Чианвен. „Алибаба“ има намера да го...

„ЧетГПТ“ е најбрзорастечката интернет-апликација на сите времиња

Интернет-апликацијата „ЧетГПТ“ на калифорниската компанија „ОпенАИ“, која се занимава со развој на вештачка интелигенција, е најбрзорастечката апликација во историјата, објави „Јаху фајнанс“. Според студијата...